hydrożelowe płatki pod oczy

Zdrowo wyglądająca cera – zalety stosowania płatków pod oczy

Nieprzespana noc, intensywny okres w pracy, bezsenność lub ogólne zmęczenie organizmu? Niestety, takie sytuacje łatwo „zauważyć” następnego dnia na twarzy. Podkrążone oczy, sińce, opuchlizna i ziemista cera mówią same za siebie. Na szczęście da się to szybko naprawić. Hydrożelowe płatki pod oczy to coś, co zdecydowanie warto mieć w swojej szafce.

Płatki pod oczy – jakie rodzaje można wyróżnić?

Płatki pod oczy są produktem, który wykazuje silne właściwości pielęgnacyjne i odżywcze. Miejscowe działanie kosmetyku sprawia, że obszar pod oczami bardzo szybko się regeneruje. Warto podkreślić, że płatki tego typu działają silniej niż kremy do twarzy – właśnie dlatego są tak chętnie wybierane.

Wśród rodzajów płatków pod oczy wyróżnić można:

– płatki kolagenowe – błyskawicznie poprawiają sprężystość skóry pod oczami i niwelują oznaki starzenia,

– płatki hydrożelowe – produkt w formie żelowej, którego głównym zadaniem jest zmniejszenie obrzęków i zasinień pod oczami,

– płatki żelowe – zwykle zawierają wyciągi z roślinnych ekstraktów; ważne jest, by stosować je regularnie.

hydrożelowe płatki pod oczy

Jak działają hydrożelowe płatki pod oczy?

Jak wcześniej wspomniano, hydrożelowe płatki pod oczy z oferty Cocolity mają silne działanie odżywcze. W zależności od przeznaczenia produktu, można zakupić go w wersji liftingującej, przeciwzmarszczkowej, niwelującej cienie pod oczami, redukującej opuchliznę lub rozświetlającej. Nierzadko zdarza się, że kosmetyk łączy w sobie wiele właściwości, co jest wielkim plusem dla osób, które poszukują preparatów o uniwersalnych zastosowaniach.

Płatki żelowe pod oczy – kiedy warto je stosować?

Płatki pod oczy stosuje się głównie wtedy, kiedy konieczna jest szybka poprawa wyglądu. Ze względu na to, że mają szybkie działanie, sprawdzają się przez ważnym spotkaniem, po nieprzespanej nocy oraz przy prowadzeniu intensywnego trybu życia. Plaster z płatkiem należy nakleić na wyznaczony obszar twarzy i pozostawić na około 15-30 minut (w zależności od zaleceń producenta). Po usunięciu płatka można wmasować pozostałości kosmetyku w skórę.