dermedic capilarte szampon

Łupież to nie tylko problem estetyczny

Wiele osób uważa łupież na głowie za problem przede wszystkim estetyczny. Nie jest tak. Łupież jest efektem zbyt szybkiego odbudowywania się naskórka na skórze głowy. Może mieć różne przyczyny, zawsze jednak jest związany z rozwojem na skórze głowy zakażenia grzybicznego. Wbrew pozorom łupież może spowodować wiele różnych problemów ze skórą głowy. Ze stanem zapalnym włącznie.

Jak pozbyć się łupieżu?

dermedic capilarte szampon

Aby pokonać problem łupieżu, trzeba zmienić szampon do włosów na szampon przeciwłupieżowy, który będzie też powodować likwidowanie zakażeń grzybicznych na skórze głowy. Takim szamponem jest – na przykład – szampon Dermedic Capilarte. Bardzo ważne jest regularne stosowanie tego rodzaju szamponu, ale nie przez cały czas. Dermedic Capilarte szampon z https://www.cocolita.pl/dermedic-capilarte lub inny o podobnym składzie powinien być stosowany maksymalnie przez około miesiąc. Najprawdopodobniej po tym czasie po łupieżu nie będzie już śladu. Zawsze jednak może on pojawić się ponownie, dlatego Dermedic Capilarte trzeba też od czasu do czasu stosować nawet jeśli nie mamy łupieżu. Spowoduje on nawilżenie skóry głowy i przede wszystkim zminimalizuje ryzyko rozwoju na skórze głowy patogenów o podłożu grzybicznym.

Jak myć włosy przy problemach z łupieżem?

Przy kłopotach z łupieżem trzeba bardzo ostrożnie myć włosy. Konieczna jest też duża dokładność mycia. Niewskazane jest stosowanie zbyt gorącej wody, ani przegrzewanie skóry głowy suszarką  do włosów. Można oczywiście jej używać, ale nie powinna być nastawiona na wysoką temperaturę. Lepiej jednak do osuszania włosów użyć ręcznika, unikając oczywiście gwałtownego pocierania nim skóry głowy. Inne kosmetyki do włosów, szczególnie takie, które mogą spowodować nawrót łupieżu, należy odstawić.

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się łupieżu ponownie, do pielęgnacji włosów trzeba używać kosmetyków dobrej jakości, przeznaczonych do włosów z tym problemem. Warto też dodać, że nawracający lub nieprzemijający łupież może świadczyć o różnego typu problemach dermatologicznych. Jeśli łupież pojawia się zbyt często lub nie mija, a skóra głowy jest zaczerwieniona, przesuszona lub poraniona, warto skonsultować się z dermatologiem, który wdroży konieczne leczenie.