joico

Jaki szampon będzie dobry do codziennego stosowania?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji włosów zawsze będzie ich oczyszczanie. Mówi się, że tylko czyste włosy dobrze rosną i może tkwić w tym pewne ziarno prawdy. Jednak dobranie dobrego kosmetyku do mycia włosów jest dość trudne. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kolejnych specyfików. Skąd wiedzieć, jaki będzie dobry do codziennego stosowania?

Szampon o dobrym składzie

Przede wszystkim należy sprawdzić skład szamponu. Do codziennego stosowania poleca się raczej kosmetyki delikatne. Niektórzy eksperci zalecają nawet stosowanie szamponów przeznaczonych dla niemowląt. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie poradzą sobie one z usunięciem resztek lakierów do włosów czy innych produktów do stylizacji. Wiele osób, które próbowało ich używać, skarżyło się na niewystarczające pienienie się produktu. Dlatego większość osób decyduje się jednak, by na co dzień używać szamponów przeznaczonych dla dorosłych, ale ze zwróceniem uwagi na ich skład. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki Joico, których zadaniem jest regeneracja włosów. Stosowanie ich każdego dnia zwiększa szansę na widoczny efekt w krótkim czasie. Dobry produkt powinien być pozbawiony dodatków silikonów i parafin, a taki właśnie jest szampon Joico. Tym samym można sięgnąć po niego nawet w codziennej pielęgnacji.

joico

Duża wydajność

Kosmetyk, który ma być używany codziennie, powinien być wydajny. Wydaje się to dość naturalne, bo przecież nikt nie ma czasu, by ciągle kupować kolejne kosmetyki. Z tego powodu seria Joico K Pak przeznaczona do włosów zniszczonych najczęściej jest sprzedawana w formie zestawów. To zmniejsza ryzyko, że któregoś z kosmetyków zabraknie lub że nie zostanie zakupiony przez pomyłkę. Szampon o wysokiej wydajności dobrze się pieni, a co za tym idzie, skuteczniej oczyszcza włosy pomimo zużycia jego mniejszej ilości. By ułatwić sobie pienienie kosmetyków, można zdecydować się na korzystanie z tzw. metody kubełkowej. Polega ona na wlewaniu do kubeczka niewielkiej ilości letniej wody oraz kilku kropli szamponu. Następnie wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem do uzyskania piany.