toniki z kwasem glikolowym

Kremy z kwasem glikolowym – czy warto włączyć je do pielęgnacji?

Zdecydowana większość kobiet stosuje jakiś krem do pielęgnacji twarzy. Ostatnio coraz popularniejsze są kremy z kwasem glikolowym. Zanim jednak sięgnie się po tego typu kosmetyk, należy przyjrzeć się temu, jakimi właściwościami się one charakteryzują.

Kwas glikolowy – najważniejsze informacje

Zanim pomyśli się o kupnie kremów z kwasem glikolowym, warto nieco bliżej poznać ich najważniejszy składnik, jakim jest właśnie kwas glikolowy. Otrzymuje się go przede wszystkim na skutek fermentacji trzciny cukrowej. Kwas ten posiada zdolność do wyjątkowo łatwego penetrowania w głąb skóry, dlatego znalazł tak szerokie zastosowanie w kosmetyce. Co ciekawe, jest on dobrze tolerowany przez większość osób, dlatego stosowany prawidłowo nie powoduje trwałych podrażnień czy reakcji alergicznych. Krem z kwasem glikolowym może zatem pomóc osobom o różnych typach skóry, zmagającym się z rozmaitymi problemami natury estetycznej.

Jakie właściwości ma krem z kwasem glikolowym?

Działanie kremu z kwasem glikolowym będzie mocno uzależnione od tego, jakie stężenie będzie posiadał ów kwas. Najpopularniejsze są kremy zawierające od 5 do 15 procent wspomnianej substancji. Kosmetyki z kwasem glikolowym posiadają działanie antyoksydacyjne, a więc sprawdzą się w pielęgnacji skóry dojrzałej. Co ciekawe, będą one wykazywały właściwości złuszczające. Z tego też względu, z powodzeniem mogą sięgać po nie osoby zmagające się z przebarwieniami czy pozostałościami po trądziku.

W przypadku aktywnej postaci tej dermatozy, przed zastosowaniem kremu z kwasem glikolowym, dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Kosmetyk z dodatkiem wspomnianego kwasu może także pomóc osobom posiadającym nadmiernie zrogowaciałą i przesuszoną skórę. Łatwo wniknie w głąb skóry, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Aby można było mówić o skuteczności kosmetyku, należy stosować go codziennie, zawsze na jak najdokładniej oczyszczoną cerę. Ważne jest także staranne dobranie innych preparatów do pielęgnacji, takich jak żel myjący czy tonik.