kosmetyki z serii Sensibio Bioderma

Gdy skóra płonie – ukojenie od Bioderma Sensibio

Sensualny, zmysłowy kontakt ze skórą to domena kosmetyków z serii Bioderma Sensibio. Doceniają je osoby, które mają cerę szczególnie wrażliwą, w tym również problematyczną, np. z łojotokowym zapaleniem. Płyn miceralny, łagodzące serum czy intensywnie nawilżający i kojący krem od lat są ich pierwszym i jedynym wyborem.

Kosmetyki Bioderma Sensibio do oczyszczania

Sensibio > zobacz produkty z serii > opracowane zostało tak, by wspierać pielęgnację na każdym jej etapie – od oczyszczania skóry, przez odżywianie, nawilżanie, po nocną odnowę. Jeśli chodzi o mycie, to w przypadku wrażliwców, powinna być szczególnie delikatna. Najlepiej od razu zrezygnować tu z kosmetyków na bazie mydła, a także z tych, które mają w składzie chociażby siarczany (SLS). Doskonale sprawdzi się tu woda miceralna Bioderma Sensibio H2O, przywracający balans podrażnionej skórze. Świetne efekty daje mycie olejkami, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale też działają jak emolienty – pozostawiają warstwę zdrowych tłuszczów, wzmacniających barierę hydrolipidową.

Seria Bioderma Sensibio w pielęgnacji wrażliwe skóry dojrzałej

Około 50 roku życia skóra jest już bardziej wymagająca niż wówczas, gdy ma się 20 czy 30 lat. Procesy starzenia postępują. Coraz częściej można zauważyć nadreaktywność, szybciej pojawiają się oparzenia słoneczne, rozwija się rumień, niekiedy utrwalający się w postaci trądziku różowatego. Wynika to między innymi z tego, że naczynka krwionośne są coraz bardziej delikatne i mają skłonność do pękania. Aby opóźnić te efekty, można skorzystać ze starannie opracowanych kosmetyków Bioderma Sensibio. Dla skór dojrzałych są to np.:

Sensibio Defensive Serum – serum, które nawilża, a dzięki zawartości witaminy E ma też działanie antyutniające, a więc zmniejsza stres oksydacyjny. Ponadto redukuje procesy zapalne, w czym pomaga polimer cukrowy.

SensibioEye – skóra okolic oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna. W przypadku osób z wrażliwością i już wchodzących w okres starzenia się, szybko może stać się pomarszczona. Warto zatroszczyć się o nią szczególnie, a pomocny będzie tu wygładzający i nawilżający krem serii Bioderma Sensibio.

Kosmetyki Bioderma Sensibio są wzbogacone o kwas hialuronowy, będący zastrzykiem nawilżenia dla skóry. Wrażliwcy wiedzą, że takie dodatkowe nawodnienie jest szansą na załagodzenie zmian. Razem z tymi starannie opracowanymi kosmetykami dostają spokój i ukojenie.