Olejki do włosów – kosmetyczny hit

Jakiś czas temu do Polski zawitała moda na olejowanie włosów – sposób, który w krajach arabskich czy Indiach jest znany od niepamiętnych czasów. Wraz z tą modą pojawiły się też różnego rodzaju olejki, oferowane też przez polskie firmy, więc indyjskie olejki nie są jedynymi, po jakie można sięgać. Olejowanie włosów zawsze jest dobrym wyborem, właściwie niezależnie od tego, jaki olej się wybierze, byle był on naturalny, a także niezależnie od posiadanego typu włosów.

Maksymalne odżywienie

Zwolenniczki olejowania włosów uważają, że nic tak dobrze nie działa na pasma i trudno się temu dziwić, gdyż naturalny olejek zawiera tylko dobroczynne składniki, w dodatku wiele z takich, jakie potrzebne są włosom i skórze głowy. Są to między innymi aminokwasy oraz witaminy A+E, jakich na próżno można szukać w wielu chemicznych maskach i odżywkach. Ich wielką siłą jest też naturalność, ale i tłusta formuła, gdyż wszystkie włosy potrzebują nawilżenia, a zwłaszcza suche, z czym większość pań ma problem.

Często różnicę można zauważyć już po pierwszym użyciu – suche, matowe włosy bez życia zamieniają się w lśniącą taflę i odzyskują sprężystość i elastyczność. Olejowanie warto też jednak stosować nawet przy dobrej kondycji włosów, gdyż pomagają ją utrzymać i upiększają pasma.

Jaki olejek do włosów wybrać?

Wybór takich produktów jest ogromny. Są one wytwarzane z przeróżnych ziół i owoców. Można wybierać pojedyncze oleje, jak z amli, sezamowy, rozmarynowy, jak i różnego rodzaju mieszanki. Są to różne rodzaje olejów zmieszane w różnym produkcie, ale też olejki z dodatkami, jak na przykład olej Vatika, który zawiera olejek kokosowy i cytrynę, często też inne dodatki, czy jak słynna Sesa, mająca w składzie 4 oleje, mnóstwo ziół i mleko.

Można też z powodzeniem sięgać po oleje, jakie ma się w swojej kuchni. Świetnie spisze się olej z winogron, lniany, sezamowy czy dobrej jakości oliwa z oliwek, więcej pod adresem: http://trena.pl/166-olejki.