aktywny krem na trądzik marki Ava

Krem nawilżający do cery trądzikowej – jak wybierać go tak, by nie pogłębiły się problemy ze skórą?

Cera wielu osób reprezentuje typ trądzikowy, do którego charakterystyki wlicza się między innymi bardzo obfite wydzielanie sebum połączone z pojawianiem się charakterystycznych krostek powstałych w wyniku zatkania porów i stanów zapalnych. Osoby, których dotykają takie problemy, często zastanawiają się, jak wybrać krem nawilżający do cery trądzikowej, który nie tylko nie pogorszy jej kondycji, ale również pomoże pozbyć się trądziku.

Krem na trądzik a tłuszcze

Kremy na trądzik przede wszystkim powinny zawierać małe ilości substancji oleistych (zobacz kremy na trądzik tutaj), chociaż nie oznacza to, że muszą być pozbawione tłuszczów. Substancje te są dość ważną częścią wielu kremów, pomagając nie tylko uzyskać odpowiednią konsystencję, ale też odżywiają one skórę i same w sobie nie są złe, jednak osoby, które są posiadaczami cery trądzikowej, powinny uważać na to, jakie tłuszcze użyte zostały do produkcji danego kremu.

Krem nawilżający do cery trądzikowej powinien zawierać lekkie oleje tłoczone na zimno, gdyż te w niewielkim stopniu zatykają pory, a do tego łatwo dają się zmyć z twarzy, co jest bardzo ważne, gdyż elementem profilaktyki przypadku trądziku jest dokładne jej oczyszczanie, zwłaszcza na noc i w godzinach porannych.

Kremy na trądzik powinny więc zawierać na przykład olej z pestek winogron czy olej z pestek granatu, a także inne bardzo lekkie oleje. Wystrzegać trzeba się za to ciężkich tłuszczów, takich jak olej kokosowy i masło shea. W wielu przypadkach jednak najlepiej jest kupić krem na trądzik bez tłuszczów, który bazować będzie, na przykład, na żelu z aloesu.

Naturalne substancje ziołowe regulujące produkcję sebum a kremy na trądzik

Wiele dobrych kremów na trądzik zawiera też rozmaite substancje roślinne, które pomagają w eliminacji tego typu problemów z cerą, działając przeciwzapalnie, a także wspomagając pory w uwalnianiu zgromadzonych w nich zanieczyszczeń. Wiele z nich sprawia też, że wydzielanie sebum reguluje się, a skóra staje się na co dzień mniej tłusta.

Warto kupować przede wszystkim kremy nawilżające do cery trądzikowej zawierające olejki eteryczne. Substancje te posiadają doskonały wpływ na cerę trądzikową, często pomagając pozbyć się na długo defektów wywołanych wydzielaniem się sebum, a regularnie stosowane sprawiają, że jego wydzielana ilość maleje.

Warto też sięgnąć po nawilżające kremy na trądzik zawierające propolis, który jednocześnie odżywia skórę i eliminuje stany zapalne i krostki.