avene cleanance - żel oczyszczający

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Oczyszczanie twarzy to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji warto kupić sobie łagodny żel, taki jak na przykład Avene Cleanance Hydra, który jest bardzo polecany przez konsumentki. Avene to marka, która może poszczycić się wieloletnią tradycją.

Avene cleanance Expert oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy, szczególnie wieczorem, to jeden ze stałych punktów pielęgnacji. Absolutnie nigdy nie należy go pomijać, bo szybko mogą pojawić się zaskórniaki, pryszcze oraz inne niedoskonałości cery. Oczyszczanie twarzy za pomocą delikatnego żelu jest bez wątpienia bardzo wygodne. Wystarczy nałożyć go odrobinę na dłoń, następnie zwilżyć wodą, aby utworzyć łagodnie myjącą piankę, która zmyje resztki makijażu, zanieczyszczenia oraz sebum. Warto pamiętać o tym, żel do mycia twarzy, nie służy typowo do demakijażu. To kosmetyk, który należy zastosować po wcześniejszym zmyciu makijażu na przykład przy pomocy płynu micelarnego albo mleczka kosmetycznego.

Co po oczyszczaniu?

Chociaż Avene cleanance Hydra to żel bardzo delikatny, który raczej nie powoduje ściągnięcia skóry, jednak zawsze po umyciu twarzy i tak trzeba zastosować tonik, który przywraca odpowiednie pH skóry. To kolejny bardzo ważny krok w pielęgnacji, który warto wdrożyć. Na tak przygotowaną twarz można nakładać już kosmetyki pielęgnacyjne, które są dobierane w zależności od typu skóry. Poranne i wieczorne oczyszczanie twarzy to ważna sprawa, nigdy nie należy go pomijać.