soniczna szczoteczka od MQ Beauty

Jak powinno się używać szczoteczki sonicznej?

W ciągu ostatnich lat mieliśmy na rynku kosmetycznym w Polsce pojawiło się kilka ciekawych akcesoriów – szczoteczka soniczna jest jednym z nich i w ciągu zaledwie kilku lat stała się jednym z najczęściej używanych gadżetów kosmetycznych w Polsce. Pomimo jednak tak dużej jej popularności, mało kto jest w stanie powiedzieć, jak się ją powinno poprawnie używać. Często popełniane są liczne błędy, które powodują, że działanie takiej szczotki jest nieprawidłowe. Jak zatem powinna być używana szczoteczka soniczna?

Jak działa soniczna szczoteczka do twarzy?

Żeby zrozumieć, jak powinno się taką szczoteczkę używać, najpierw trzeba dowiedzieć się, na jakiej zasadzie ona w ogóle działa. Bo choć wiele osób myśli, że wie o niej wszystko, to tak naprawdę ich wiedza jest bardzo wątpliwa.

Soniczna szczoteczka do mycia twarzy swoje działanie opiera na mikro drganiach oraz co bardzo ciekawe, generowanych w niewielkiej ilości dźwiękach. Powoduje to, że przykładając taką szczoteczkę do twarzy, uzyskuje się efekt niezwykle precyzyjnego i skutecznego usuwania z niej nawet najmniejszych i najbardziej przylegających do skóry zabrudzeń. Jak jednak powinno się to poprawnie robić?

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Najpoważniejszym błędem popełnianym podczas używania takiej szczoteczki, jest korzystanie z niej na sucho. Przed włączeniem urządzenia przede wszystkim należy skórę odpowiednio oczyścić ze starego makijażu, a nawet drobno pokryć ją niewielką ilością wody oraz żelu do mycia twarzy. Dopiero wtedy można uruchomioną szczoteczkę przyłożyć do skóry twarzy. Co również bardzo ważne, nie można nadużywać działania szczoteczki, ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia skóry. Optymalny czas czyszczenia to około 2 minuty. Po zakończeniu jej używania należy skórę dokładnie opłukać wodą.