Jak poprawić kondycję swojej fryzury?

Zniszczone włosy mogą być efektem nieprawidłowej pielęgnacji i stylizacji. Taki problem często pojawia się także po lecie, gdy na stan fryzury negatywnie wpływają wysokie temperatury i promieniowanie UV. W jaki sposób zadbać o włosy wymagające intensywnej regeneracji?

Nawilżające i odbudowujące kosmetyki do włosów

Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom do włosów można uzyskać doskonałe efekty. Znajdujące się w nich składniki potrafią szybko i skutecznie odbudować zniszczenia struktury włosów – bez potrzeby ich ścinania.

Ważne jest stosowanie delikatnych szamponów myjących, które nie przesuszają kosmyków, a także odpowiednich odżywek i masek, które mogą je zregenerować.

Również należy pamiętać o ochronie włosów przed czynnikami niszczącymi – podstawowe zasady to ich rzadkie suszenie i prostowanie, rezygnacja z farbowania i rozjaśniania.

Pielęgnacja włosów zniszczonych – krok po kroku

Pierwszym krokiem w pielęgnacji włosów zniszczonych jest ich mycie. Raz na tydzień warto zastosować mocniejszy szampon oczyszczający, natomiast na co dzień delikatny szampon bez SLS.

Po umyciu włosów należy nałożyć na nie odżywkę – codziennie, maskę – raz na tydzień. Dla jeszcze lepszego efektu maskę można zabezpieczyć foliowym czepkiem oraz ręcznikiem. Wytworzone ciepło ułatwi wnikanie składników aktywnych we włosy. Warto wypróbować także olejowanie włosów, czyli nakładanie na nie pielęgnacyjnych olejów.

W drogeriach można znaleźć różne kosmetyki do włosów zniszczonych, wymagających intensywnej regeneracji. Regularne stosowanie takich produktów pomoże w odbudowie włosów i nada im miękkość, blask i zdrowie.