demakijaż - jak dobrać płyn micelarny do swojej cery?

Fenomen płynu do demakijażu – dlaczego jest lepszy niż mleczko?

Dbanie o ładnie i zdrowo wyglądającą cerę należy zacząć od jej dokładnego oczyszczenia. W tym celu sprawdzą się płyny micelarne, które ostatnimi czasy wyparły niegdyś królujące mleczka do demakijażu. W czym tkwi ich sekret i jak dobrać płyn micelarny do swojej cery?

Działanie płynu micelarnego

Skuteczność płynu micelarnego opiera się na micelach, czyli maleńkich cząsteczkach, które niczym magnes przyciągają zabrudzenia. Te małe kuleczki świetnie radzą sobie zarówno z oczyszczeniem twarzy z sebum, które nagromadziło się na skórze w ciągu dnia, jak i pozwalają na dokładne pozbycie się zanieczyszczeń takich jak pył, kurz, brud. Aby oczyścić twarz za pomocą płynu micelarnego, należy zmoczyć nim waciki i przetrzeć zwilżonym wacikiem delikatnie skórę. Szczególnej uwagi wymagają oczy, gdyż łatwo je podrażnić podczas pocierania. W rozpuszczeniu tuszu oraz kosmetyków kolorowych pomoże przytrzymanie przez kilka sekund wacika nasączonego płynem do demakijażu tak, by płyn zdążył nieco rozpuścić makijaż zanim przystąpi się do pocierania.

Płyn micelarny – do jakiej cery?

Płyn do demakijażu jest bardzo uniwersalnym kosmetykiem i posiadaczki każdej cery znajdą coś dla siebie. Zadaniem płynu jest oczyszczenie skóry, nie należy więc oczekiwać, że ten jeden produkt będzie antidotum na problemy skórne. Natomiast warto dopasować kosmetyk do potrzeb swojej skóry. Osoby borykające się z wypryskami, potrzebujące dogłębnego oczyszczenia z sebum powinny wybrać płyn micelarny zawierający w składzie wyciąg z zielonej herbaty, ogórka, cynk, biotynę. Osobom z cerą suchą, wrażliwą i podrażnioną, które potrzebują ukojenia oraz delikatnej pielęgnacji dedykowane są płyny micelarne różane, z witaminą B3, z panthenolem, proteinami ryżu.

Zalety płynu micelarnego

Płyn do demakijażu wyparł mleczka przede wszystkim ze względu na swoją konsystencję. Mleczka z reguły zostawiają tłustawą warstwę, która nie wszystkim przypada do gustu podczas wieczornej pielęgnacji. Płyn micelarny pozostawia skórę świeżą, podczas pocierania nie maże się, a sam demakijaż trwa krócej, gdyż micele mają zdolność błyskawicznego wyłapywania zanieczyszczeń.