Czy warto regulować brwi?

Regulacja brwi pozwala na uzyskanie pięknych rysów twarzy. Nic zatem dziwnego, że na usuwanie włosków z łuku brwiowego decyduje się mnóstwo kobiet lubiących dobrze się prezentować. Jak wyregulować brwi, aby twarz dobrze wyglądała?

Regulacja rzęs – istotne wskazówki

Zabieg regulacji brwi dla wielu kobiet może okazać się bolesny, zatem
niezwykle ważne jest, aby podczas jego wykonywania użyć zimnych kostek lodu, które to pomogą skutecznie uśmierzyć ból po wyrywaniu niechcianych włosków.

Trzeba także zawsze pamiętać o tym, aby brwi przed rozpoczęciem zabiegu były dobrze rozczesane. Do tego celu można użyć specjalnej szczoteczki do czesania brwi lub umytej szczoteczki od maskary służącej wcześniej do malowania rzęs.

Niezwykle ważne jest także użycie dobrego oświetlenia. Odpowiednie światło pozwala bowiem dojrzeć małe oraz niepozorne włoski, które to nadają się do usunięcia.

Jeśli brwi łączą się ze sobą, to wówczas warto usunąć włoski pomiędzy nimi. Przed rozpoczęciem wyrywania włosków należy zawsze dobrze zdezynfekować pęsetę, a żeby nie było to bolesne, warto naciągnąć skórę palcami.

Niezwykle ważne jest także to, aby nie regulować brwi zbyt blisko lustra, bowiem wówczas można zapomnieć o tym, aby właściwie ocenić wygląd łuku brwiowego na tle całej twarzy.

I co najważniejsze poszczególne włoski należy zawsze wyrywać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a nie pod włos.

Mocne regulowanie brwi a niepożądany wygląd

Decydując się na samodzielne regulowanie łuku brwiowego, warto zawsze podejść do tego z zachowaniem ostrożności oraz pewnej rozwagi. Zbyt mocne wyregulowanie rzęs może bowiem doprowadzić do niepożądanego efektu końcowego, a wówczas twarz będzie wyglądała nieco komicznie.

Nie mając doświadczenia ani odpowiedniej wiedzy nie warto wyrywać zbyt dużej ilości włosków, bowiem wówczas można wyglądać niekorzystnie a ich odrastanie potrwa przecież jakiś czas. Często zdarza się, że brwi po wyrwaniu już nigdy nie wracają do swego pierwotnego kształtu.

Warto zawsze pamiętać o tym, że zbyt cienkie łuki brwiowe mogą nadać nadają twarzy ponurego oraz śmiesznego wyglądu. Tymczasem dziś modne są raczej brwi wyglądające bardziej naturalnie.