Co warto wiedzieć o masażu z użyciem rollera do twarzy?

Jednym z ważniejszych elementów składających się na pielęgnację twarzy jest jej regularne masowanie. Masaż można wykonać używając własnej dłoni, w ostatnich latach coraz częściej używa się jednak w tym celu również rollerów do twarzy. Co warto zatem wiedzieć o sposobie ich stosowania?

Czy masaż rollerem jest skuteczniejszy od manualnego?

roller do twarzy

Dobrze wykonany masaż manualny może przyspieszyć krążenie, pobudzić organizm do produkowania kolagenu i elastyny w dużych ilościach, a także przyczynić się do zmniejszenia opuchlizny. Niestety, opanowanie technik jego wykonywania wcale nie jest łatwe. Roller do twarzy ma tę przewagę nad klasycznym masażem, że można go stosować bez wcześniejszego doświadczenia w tym zakresie. Co więcej, skóra masowana w ten sposób zyskuje kilka dodatkowych korzyści. Masaż z użyciem rolki do twarzy poprawia zarówno przepływ krwi, jak i limfy, a co za tym idzie, nie tylko redukuje obrzęki, ale również przyczynia się do tego, że dochodzi do zmniejszenia stanów zapalnych. Jego zaletą jest również to, że wydajnie przyczynia się do poprawy tempa, w jakim wchłaniają się produkty kosmetyczne. Plusem jego wykonywania jest też działanie relaksujące, o którym często trudno mówić samodzielnie wykonując masaż manualny.

Jak prawidłowo stosować rollery do twarzy?

Zalet masażu z użyciem rollera do twarzy można doświadczyć przede wszystkim wtedy, gdy jest on wykonywany we właściwy sposób. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest sięganie po urządzenie, gdy skóra nie jest jeszcze przygotowana na kontakt z nim. Oczyszczanie skóry powinno obejmować więc nie tylko jej tonizację, ale również wykorzystanie ulubionego olejku lub serum. Pozwoli to na zmniejszenie poślizgu w trakcie masażu, a jednocześnie przyczyni się do tego, że zawarte w kosmetyku substancje łatwiej wnikną w głębsze warstwy skóry. Rolka do twarzy musi być też poruszana we właściwy sposób. Najlepiej wykonywać ruchy sięgające od wewnętrznej do zewnętrznej strony twarzy oraz od dołu do góry. Masaż działający wbrew siłą grawitacji odznacza się szczególnie dużą skutecznością.