cera trądzikowa - jak o nią dbać?

Cera trądzikowa – podstawowe zasady pielęgnacji

Cera trądzikowa to jeden z typów skóry. Jest to cera problematyczna, dlatego polecane jest dbanie o nią w szczególny sposób.

Charakterystyka cery trądzikowej

Cera trądzikowa to taka cera, na której widoczne są różnego rodzaju niedoskonałości, wśród których można wymienić między innymi zaskórniki, krosty oraz grudki. Niedoskonałości najczęściej posiadają kolor czerwony lub różowy i zdarza się, że pojawia się w nich ropa. Są one zazwyczaj umieszczone pod skórą i niezwykle bolesne. Powodują, że skóra zaczyna wydzielać zwiększone ilości sebum, co skutkuje tym, że staje się ona lepka i tłusta. Nadmiar sebum sprawia, że pojawiają się kolejne niedoskonałości, a sama skóra staje się błyszcząca. Widoczne są na niej także rozszerzone pory, co potęguje tylko istniejące problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum.

Wspomaganie cery trądzikowej

Istnieje szereg metod mających na celu wspomaganie cery trądzikowej. Przede wszystkim istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej przy pomocy różnego rodzaju kosmetyków. Pomimo pojawiania się nadmiaru sebum warto jest stosować kremy na twarz. Jest to ważne, ponieważ podczas oczyszczania uszkadza się naturalna warstwa skóry. Zadaniem kremu jest temu przeciwdziałać. Najbardziej polecany do tego celu jest przede wszystkim krem nawilżający do cery trądzikowej. Jego warstwa zabezpiecza skórę przed uszkodzeniami, a także odpowiednio ją nawilża dzięki swoim szerokim właściwościom.